Damegruppa fikk besøk fra Kristiansand og Bjaavann golfklubb.

Tirsdag var siste damedag før ferien. Vi avsluttet med ei turnering sammen med damegruppa fra Kristiansand og Bjaavann. 22 spillere stilte opp, 9 av dem fra Kristiansand og Bjaavann. Så til tider litt skummelt ut på været, men utover kvelden kom sola og vinden løyet, så det ble en fin kveld på banen.

Det var 2 klasser, klasse 1 spilte slag og klasse 2 spilte stableford. Det var nærmest pinnen på hull 2 og lengste drive fra utslag 40 og 33 på hull 3. Det var Ellinor Aschim fra Bjaavann som kom nærmest pinnen, Elin Vabo Johnsen fra Bjaavann hadde lengste drive fra utslag 40 og Anne Brit Medby fra Mandal fra utslag 33.

Anne Marie Schumann fra Bjaavann stakk av med seieren i klasse 1 med 31 slag. Like mange slag hadde Tunne Jansen fra Mandal, men med litt høyere handicap ble hun nr 2. PÅ tredjeplass kom Anne Rita Meberg fra Mandal med 33 slag.

I klasse 2 var det Kari Stalsberg Møll fra Mandal som tok seieren med 17 poeng.

Etter runden var det som vanlig mat og premieutdeling. Rose disket opp med sine fantastiske vårruller, ris og salat. Like fantastiske var kakene som kom etterpå.

Ønsker dere alle en fin sommerferie, god tur til dere som reiser på dametur til helga. Vi sees nok på banen i løpet av sommeren.

Les mer: Damegruppa fikk besøk fra Kristiansand og Bjaavann golfklubb.