Alf Skagestad Alf Skagestad

Klubb 07.08.2023

MGK feiret seg selv med 30 år som golfklubb

På lørdag etter jubileumsturneringen ble det arrangert en storslått jubileumsfest på klubbhuset.

Gjestene er bordsatt i et flott pyntet klubblokale (foto: Alf S)
Gjestene er bordsatt i et flott pyntet klubblokale (foto: Alf S)
Styreleder ønsker velkommen til jubileumsfest (foto: Alf S)
Styreleder ønsker velkommen til jubileumsfest (foto: Alf S)
Daglig leder holder tale for dagen (foto: Alf S)
Daglig leder holder tale for dagen (foto: Alf S)
Blomster og sang for 70-års jubilanten Jan Erik (foto: Alf S)
Blomster og sang for 70-års jubilanten Jan Erik (foto: Alf S)
Kveldens conferansier Erlend presenterer seg selv og kveldens program (foto: Alf S)
Kveldens conferansier Erlend presenterer seg selv og kveldens program (foto: Alf S)
Svein Arne og Steinar holder fasinerende foredrag om klubbens historie (foto: Alf S)
Svein Arne og Steinar holder fasinerende foredrag om klubbens historie (foto: Alf S)
Vinner av nærmest pinnen (hull 1), Henrik (foto: Alf S)
Vinner av nærmest pinnen (hull 1), Henrik (foto: Alf S)
Vinner av nærmest 'tauet' (hull 6), Jorunn (foto: Alf S)
Vinner av nærmest 'tauet' (hull 6), Jorunn (foto: Alf S)
1. plass i turneringen: T Røksland / T Røksland / K Røisland / I Gulli (foto: Alf S)
1. plass i turneringen: T Røksland / T Røksland / K Røisland / I Gulli (foto: Alf S)
Banemannskap hedres (Magne, Tor, Tollman og Arnold (ikke tilstede)  (foto: Alf S)
Banemannskap hedres (Magne, Tor, Tollman og Arnold (ikke tilstede) (foto: Alf S)
Arild (grunneier) hedres for godt samarbeid (foto: Alf S)
Arild (grunneier) hedres for godt samarbeid (foto: Alf S)
Arild og Trygve får sin velfortjente heder for innsats på og rundt banen (foto: Alf S)
Arild og Trygve får sin velfortjente heder for innsats på og rundt banen (foto: Alf S)
Vår alles kjære Rose (verdens blieste person) får sin velfortjente heder (foto: Alf S)
Vår alles kjære Rose (verdens blieste person) får sin velfortjente heder (foto: Alf S)
Erlend avslutter sitt engasjement med "den" vitsen :-)  (foto: Alf S)
Erlend avslutter sitt engasjement med "den" vitsen :-) (foto: Alf S)
Trond spilte opp på slutten av kvelden med flott variert musikk (foto: Alf S)
Trond spilte opp på slutten av kvelden med flott variert musikk (foto: Alf S)
Gjestene er bordsatt i et flott pyntet klubblokale (foto: Alf S) Styreleder ønsker velkommen til jubileumsfest (foto: Alf S) Daglig leder holder tale for dagen (foto: Alf S) Blomster og sang for 70-års jubilanten Jan Erik (foto: Alf S) Kveldens conferansier Erlend presenterer seg selv og kveldens program (foto: Alf S) Svein Arne og Steinar holder fasinerende foredrag om klubbens historie (foto: Alf S) Vinner av nærmest pinnen (hull 1), Henrik (foto: Alf S) Vinner av nærmest 'tauet' (hull 6), Jorunn (foto: Alf S) 1. plass i turneringen: T Røksland / T Røksland / K Røisland / I Gulli (foto: Alf S) Banemannskap hedres (Magne, Tor, Tollman og Arnold (ikke tilstede)  (foto: Alf S) Arild (grunneier) hedres for godt samarbeid (foto: Alf S) Arild og Trygve får sin velfortjente heder for innsats på og rundt banen (foto: Alf S) Vår alles kjære Rose (verdens blieste person) får sin velfortjente heder (foto: Alf S) Erlend avslutter sitt engasjement med "den" vitsen :-)  (foto: Alf S) Trond spilte opp på slutten av kvelden med flott variert musikk (foto: Alf S)

Etter en alldeles fantastisk jubileumsturnering tidligere på dagen med over 130 påmeldte deltakere, så var det dags for å feire seg selv med 30 års jubileum etter alle kunstens regler.

I overkant av 100 velkledde og feststemte gjester rigget seg til i klubbhuset som var fantastisk innbydende dekket som en hvilken som helst flerstjerners restaurant. Det tegnet til å bli en verdig feiring av MGK's 30-års jubileum og stemningen var allerede på topp blandt de fremmøtte gjestene i sommerkvelden.

Etter en god mingling i lokalet med serverte bobler i glasset, kunne styreleder (Dick) omsider ønske velkommen til jubileumsfest. Han tok seg tid til å takke alle de som gjør det mulig for klubben å fremstå som den gjør i dag. Dette strakk seg fra de som startet opp tanken om en golfbane i Mandal, alle ildsjeler opp igjennom, sponsorer og medlemsmassen som har vandret i dørene og på plenen de siste 30 årene. De fremmøte applauderte fortløpende mens de nikket og smilte anerkjennende til alle disse gode grunnene til at vi fremstår som den solide og utrolig anerkjente golfklubben i regionen vår.

Styreleder gav deretter ordet til daglig leder (Rune) som fortsatte med å legge frem flere gode grunner til at vi en klubb som er ...et godt sted å være. Vi har mange greenfeespillere (fra hele sør-øst/vest-regionen) som skryter av banen og ikke minst av medlemmenens imøtekommenhet som helt fantastisk. TUSEN TAKK til alle som bidrar til at vi er den fantastiske klubben vi er!!

Vi var så heldige å kunne feire litt dobbelt denne kvelden, og det ble stående applaus og bursdagsang fra alle fremmøtte da Rune overrakte blomster til 70-års jubilanten Jan Erik som hadde valgt å feire dagen på klubbhuset denne kvelden. En flott gestfor en mangeåring storgolfer og kjært medlem av klubben. Gratulerer så mye med jubileet Jan Erik!

Før Rune takket av gav han videre ordet til Erlend som ble introdusert som kveldens conferansier. Han dro raskt i gang med sportslige ordspill under dekke av hans relativt tunge diagnostikk på bl.a. tourettes. (...farlig å gi mikrofon til slike notoriske positive diagnostiserte mennesker... som han så ydmykt sa selv.). Dette la lista for en lett, ledig og inklunderende kveld.

Det ble servert en aldeles nydelig grillbuffet til middag, og det var mye "mmm...", "mmm..." gjennom lokalet etterhvert som gjestene nøt god mat og drikke.

Så var det tid for Holum-mafiaen (Steinar og Svein Arne) som dro oss gjennom 30 års historie på 30 minutter. En helt fantastisk reise som de beskrev alt fra tanke til ide til vår suksess pr. dags dato. Det var mange høydepunkter med latter, applaus og anerkjennende og ydmyke blikk fra de medlemmene som har vært med på mye av denne fantastiske reisen i klubben vi er så glade i.

Det ble også premieutdeling for 'pallen' i turneringen, samt nærmest pinnen på hull 1 og nærmest 'tauet' på hull 6. Se bilder for disse blide og verdige vinnerne. Gratulerer til dem alle.

I samme draget ble en del nøkkelpersoner i klubben hedret med blomster, gode (og vel fortjente) ord og massiv applaus fra alle i klubbhuset. Gratulerer til dere alle, og takk for en formidabel innsats for klubben. Det er slike daglige bidrag (hovedsakelig på dugnad) som gjøre oss i stand til å fremstå så innbydende for spillere som vi gjør hver eneste dag - hele sesongen. Dette, sammen med alle medlemmenes imøtekommenhet, er nøkkelen til at vi lykkes. Hipp hipp hurra for oss alle! Se bilder for de som ble hedret denne kvelden.

Kvelden fortsatte utover med god stemning, levende musikk fra scenen (Trond Kristiansen), og flere fikk tatt seg en svingom på gulvet.

Vi takker for en fantastis jubileumsfest, og gleder oss allerede til neste jubileum vi kan feire med nye ting og glede oss over som medlemmer i Norges beste golfklubb.

På vegne av web-redaksjonen
   - Alf Skagestad

 


 780